Trout Area – niezbędne przynęty oraz akcesoria – część 2 woblerki

Trout Area – niezbędne przynęty oraz akcesoria – część 2 woblerki

Trout Area to bardzo specyficzna dyscyplina łowienia pstrągów. Często bywa tak, że wydaje Ci się, że już wszystko wiesz jak przechytrzyć pstrąga, że masz wszystkie możliwe przynęty, że łowisz mega czułymi wędkami z niewidzialnymi plecionkami i niestety ale musisz przyznać kolejny raz wyższość rybie. Łowiąc na czas każdą turę z innym rywalem lub rywalami musisz trzymać się założonego wcześniej planu. Moim zdaniem to jest jedyna szansa aby coś osiągnąć. Taktyka to klucz do sukcesu.

Lucky John Mukai Illex
UV Shimano Illex Mukai Shimano Ivyline

Kolejną niedocenianą przynętą, którą wszyscy zawodnicy mają ale nie wszyscy ich używają są woblerki pstrągowe Trout Area. Oczywiście jak każda przynęta mają swoje właściwości, które odpowiadają pstrągom i czynią je bardziej atrakcyjnymi od innych woblerków np. kleniowe smużki. 

Daiwa Megabass Ivyline Illex Mukai Herakles

Woblerek pstrągowy używany w zawodach Trout Area musi mieć charakterystyczne właściwości ze względu na stosowanie ich w zbiornikach zamkniętych gdzie nie ma nurtu płynącej wody. Łowiąc pstrągi potokowe w rzece nurt wpływa dodatkowo na prace woblera co powoduje, że jego praca jest jeszcze bardzie atrakcyjna czyniąc ją naturalną. W zbiorniku zamkniętym typu staw, glinianka, wyrobisko czy jeziorko w wodzie stojącej prace woblerowi nadaje przed wszystkim wędkarz i jego praca nadgarstkiem, wędką, czy też ster woblera oraz kształt woblerka.

Shimano Illex Lucky John Moca

Tak jak w przypadku blaszek Trout Area woblerki również są do wyboru bardzo kolorowe z przeróżnymi kształtami. Ogromną role odrywa kształt i wielkość steru lub jego brak. Producenci specjalizujący się w produkcji tego typu przynęt stosują różne systemy magnetyczne poprawiające atrakcyjność i skuteczność woblerka.

Moca SS Puchi

Woblerki bez sterowe to zazwyczaj przynęty przydenne imitujące głównie robaczka lub rybkę grzebiącą w dnie czy też przemieszczającą się nad dnem. Można też nimi łowić w toni wybierając wersje suspending. Woblerki bez sterowe wymagają dużo więcej kreatywności, wysiłku i animacji przynętą przez wędkarza.

Illex Ivyline worm Reebel

Typowymi woblerami pstrągowymi Trout Area są tez woblerki pękate ze sporym szerokim sterem. Wobler taki charakteryzuje się szeroką agresywną praca, którą tęczaki bardzo lubią.

Megabass Illex Daiwa Presso Mukai

Woblerki mniejszych rozmiarów to również przysmak pstrągów. Dzięki niewielkim rozmiarom i sporemu zamieszaniu w wodzie jaki wykonują takie woblerki pstrągi traktują je jako przekąskę i zazwyczaj atakują z ciekawości.

Nories Daiwa Mukai Shimano Illex

Wszystkie woblerki Trout Area uzbrojone są w pojedyncze haki bez zadziorowe. Maksymalnie można stosować dwa pojedyncze haki. Jak chcemy stosować inny wobler z kotwiczkami to koniecznie należy wymienić w nim kotwiczki na pojedyncze haki. Na rynku są dostępne haki dedykowane do stosowania w woblerkach czy też przy wahadłówkach. Haki bez zadziorowe mają specyficzny dłuższy grot specjalistycznie wyprofilowany po to by nie spadały ryby podczas holu.

Osobiście stosuję woblerki pstrągowe do łowienia kleni i okoni natomiast te mniejszych rozmiarów woblerki idealnie sprawdzają się przy łowieniu wzdręg. Polecam.

Sebastian TORPEDA Gil